دستیابی به کیفیت مناسب تصاویر در تصویربرداری MRI و ایجاد توازن بین رزولوشن تصویر، زمان اسکن، و SNR همواره یکی از دغدغه های اصلی تکنولوژیست های MRI است. همه ما می دانیم که برای افزایش رزولوشن تصویر نیاز به صرف زمان های طولانی داریم که این امر در برخی بیماران تصویربرداری را با محدودیت های بسیاری مواجه می کند.

امروزه با پیشرفت هرچه سریعتر تکنولوژی و ورود هوش مصنوعی به صنعت تصویربرداری، بسیاری از این مشکلات حل شده و دیگر نیاز نیست برای افزایش کیفیت تصاویر نگران افزایش زمان اسکن و افت SNR باشیم. Air Recon DL یک تکنولوژی بازسازی تصاویر بر پایه Deep Learning است که بیشترین سیگنال را از فضای داده استخراج نموده و از دیتای بدون نویز برای بازسازی تصاویر استفاده می کند. این تکنولوژی که توسط کمپانی GE طراحی و ساخته شده می تواند با حذف مولفه نویز در تصاویر نیاز به افزایش NEX  )برای جبران افت SNR در تصویربرداری با رزولوشن بالا( را از بین برده و باعث کاهش چشمگیر زمان تصویربرداری شود. بدین ترتیب می توان تصاویر با رزولوشن بالاتری را در زمان مناسب تهیه نموده و دیگر نیازی به نگرانی در انتخاب بین کیفیت تصویر و زمان اسکن نیست.

در حال حاضر این تکنولوژی تنها در برخی سیستم های ۳ تسلا در دسترس بوده و در انتظار دریافت مجوز FDA برای استفاده در سایر دستگاه ها می باشد.

 

 

 

تهیه کننده: جناب آقای افتخاری